18. - 24. svibnja
muzej za umjetnost i obrt
 hrv /

Kreativni

kutak

ZBF

kanal

Pratite nas

na FB

PR &

PRESS

Pomognite učiniti ZBF besplatnim za publiku

Prijatelji

ZBFa

en

 

 

Miksano za male

12:00 sati Lov na muzejsko blago

radionica za djecu posvećena izložbi Hermana Bolléa (za škole)

izvodi: Mihaela Marija Perković

MUO

 

Otvorenje

18:00 sati svečano otvorenje Zagreb Book Festivala

Col Legno FM

ATRIJ

 

Zemlja porijekla: Švedska

18:30 sati Jens Lapidus – Stockholmska trilogija

sudjeluju: Jens Lapidus, Stjepan Ravić, Frano Mašković, Mišo Grundler, Ivana Simić Bodrožić

LJETNA POZORNICA

 

Balkan Noir

20:00 sati Dok na uglu stojim sasvim sam

sudjeluju: Merita Arslani, Želimir Periš, Teofil Pančić, Ivan Sršen

LJETNA POZORNICA

 

21:00 sati DJ Book lounge mafia - chill out uz swedish sound

LJETNA POZORNICA

 

 

 

Miksano za male

10:00 sati radionica za djecu: Rod(i)ne uloge – Pipi duga čarapa (za škole)

izvodi: Jasna Belamarić, prof. psihologije

DJEČJI KUTAK

 

Svježe i domaće

15:00 sati Dean Savić – Organizirani kriminal – (ne)prepoznata prijetnja

sudjeluju: Dean Savić, Robert Mikac, Ružica Jakešević, Goran Batina

LJETNA POZORNICA

 

Tribina

16:00 sati Marija Jurić Zagorka – vrednovanje žena u kriminalističkom žanru

sudjeluju: Maša Grdešić, Maja Hrgović, Mima Simić, Kristijan Vujičić

KULTURNI KLUB

 

Zemlja porijekla: Švedska

17:00 sati Sven Nordqvist – Pettson i Findus

sudjeluju: Sven Nordqvist, Ilona Posokhova, Verena Tribljaš, Mišo Grundler

LJETNA POZORNICA

 

Zagreb Noir, vol. I

18:00 sati sudjeluju: Darko Macan, Darko Milošić, Pero Kvesić, Ivan Sršen

LJETNA POZORNICA

 

Svježe i domaće

19:00 sati Drago Hedl – Ispovjedna tajna

sudjeluju: Drago Hedl, Nenad Rizvanović, Teofil Pančić

LJETNA POZORNICA

 

Zemlja porijekla: Švedska

20:00 sati Roslund & Thunberg – Medvjeđi ples

sudjeluju: Anders Roslund i Stefan Thunberg, Bojana Franić, Lidija Škarica, Ivana Simić Bodrožić

LJETNA POZORNICA

 

 

 

Miksano za male

10:00 sati Ilustratorska radionica pod vodstvom Svena Nordqvista (uz prethodnu prijavu)

DJEČJI KUTAK

 

Tribina

14:00 sati Fenomen popularnosti krimića – je li riječ o podcijenjenom žanru?

sudjeluju: Ivica Đikić, Pavao Pavličić, Dean Šoša, Kristijan Vujičić

KULTURNI KLUB

 

Zemlja porijekla: Švedska

17:00 sati Ulf Stark – Luđaci i bezveznjaci

sudjeluju: Ulf Stark, Sara Profeta, Ivana Simić Bodrožić

LJETNA POZORNICA

 

Svježe i domaće

18:00 sati Goran Samardžić – Zimski zagrljaji

sudjeluju: Goran Samardžić, Drago Glamuzina, Zoran Ferić

 

19:00 sati Irena Vrkljan – Protokol jednog rastanka

sudjeluju: Irena Vrkljan, Nives Tomašević, Julijana Matanović, Srđan Sandić

LJETNA POZORNICA

 

20:00 sati Robert Perišić – Područje bez signala

sudjeluju: Robert Perišić, Ivan Sršen, Judita Franković

LJETNA POZORNICA

 

21:00 sati DJ Book lounge mafia - chill out uz swedish sound

LJETNA POZORNICA

 

 

Č

 

Miksano za male

10:00 sati radionica za djecu: Tko se boji bijele kute još? (za vrtiće i škole)

izvodi: Mihaela Marija Perković

DJEČJI KUTAK

 

13:00 sati radionica za djecu: Kako biti književni detektiv? (za škole)

izvodi: Mihaela Marija Perković

DJEČJI KUTAK

 

14:00 sati Sanja Polak, Zoran Maljković – pisci iz lektire (za škole)

LJETNA POZORNICA

 

Tribina u organizaciji Tele2

15:00 sati Rodna ravnopravnost u dječjoj književnosti

sudjeluju: Kristina Ohlsson, Malin Holmberg

LJETNA POZORNICA

 

Balkan Noir

17:00 sati Govoriti istinu u noiru

sudjeluju: Andrej Nikolaidis, Emir Imamović Pirke, Kruno Lokotar

LJETNA POZORNICA

 

Zemlja porijekla: Švedska

19:00 sati Kristina Ohlsson – Pepeljuge

sudjeluju: Kristina Ohlsson, Sara Profeta, Ivana Simić Bodrožić

LJETNA POZORNICA

 

 

 

Miksano za male

10:00 sati radionica za djecu: Razmisli pa klikni

izvodi: Mihaela Marija Perković

DJEČJI KUTAK

 

12:00 sati Sanja Pilić, Zoran Maljković, pisci iz lektire (za škole)

LJETNA POZORNICA

 

Tribina

14:00 sati  Ritam zločina – filozofsko-sociološki pristup kriminalu

sudjeluju: Darko Polšek, Nadežda Čačinovič, Ece Temelkuran, Kristijan Vujičić

KULTURNI KLUB

 

Zemlja porijekla: Turska

18:00 sati Ece Temelkuran – Žene koje pušu u čvorove

sudjeluju: Ece Temelkuran, Marta Andrić, Kristijan Vujičić

LJETNA POZORNICA

 

Balkan Noir

19:30 sati Od crne kronike do vrhunske literature

sudjeluju: Pavao Pavličić, Josip Novaković, Ivan Sršen

Dodjela nagrade za najbolji krimić objavljen u biblioteci Balkan Noir

vodi: Judita Franković

LJETNA POZORNICA

 

Koncert

21:00 sati Nina Romić & Band

LJETNA POZORNICA

 

 

 

Miksano za male

10:00 sati radionica: Pričam ti priču (uz prethodnu prijavu)

izvodi: Mihaela Marija Perković

DJEČJI KUTAK

 

11:00 sati radionica: Kako odabrati pravu knjigu? (uz prethodnu prijavu)

izvodi: Mihaela Marija Perković

DJEČJI KUTAK

 

Svježe i domaće

17:00 sati Hrvoje Šalković – Nova mis Čilea

sudjeluju: Hrvoje Šalković, Goran Gavranović, Milana Vuković Runjić

LJETNA POZORNICA

 

18:00 sati Igor Mandić – Principi krimića

sudjeluju: Igor Mandić, Bruno Kragić, Stjepan Ravić

LJETNA POZORNICA

 

19:30 sati Edo Popović – Mjesečev meridijan

sudjeluju: Edo Popović, Neven Vulić, Jagoda Munić

LJETNA POZORNICA

 

 

 

Miksano za male

11:00 sati radionica za djecu: Humanizam za djecu (uz prethodnu prijavu)

izvodi: Centar za građansku hrabrost

DJEČJI KUTAK

 

12:30 sati Lov na muzejsko blago

radionica za djecu posvećena izložbi Hermana Bolléa (uz prethodnu prijavu)

vodi: Mihaela Marija Perković

MUO, UŽI CENTAR GRADA

 

Zagreb Noir, vol. II

17:00 sati sudjeluju: Nora Verde, Mima Simić, Josip Novaković, Ivan Sršen, Frano Mašković

LJETNA POZORNICA

 

Svježe i domaće

19:30 sati Alida Bremer – Olivino nasljeđe

sudjeluju: Alida Bremer, Seid Serdarević, glumica

LJETNA POZORNICA

 

Koncert

21:00 sati Boys Don't Cry

LJETNA POZORNICA

Ponedjeljak, 18. 05.

Utorak, 19. 05.

Srijeda, 20. 05.

Četvrtak, 21. 05.

Petak, 22. 05.

Subota, 23. 05.

Nedjelja, 24. 05.

program